ČUS a ASŠK podepsaly memorandum o spolupráci

28.04.2015 18:15

Česká unie sportu a Asociace školních sportovních klubů ČR podepsaly na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy Memorandum o vzájemné spolupráci.

 

Oba subjekty chtějí spolupracovat na projektech vedoucích ke zlepšení sportovní zdatnosti dětí a mládeže a na rozšíření možností jejich sportovního vyžití.

 

 “Musíme společně usilovat o rozvoj pohybových aktivit jako žádoucí složky denního režimu dětí a mládeže a významného prostředku k aktivnímu trávení volného času a současně k prevenci užívání drog a jiných návykových prostředků, gamblerství a šíření společensky nežádoucích a patologických jevů. Máme rozsáhlé členské základny po celé zemi a ty chceme ke spolupráci využít, počítáme i se zapojením našicServisních center sportu v krajích,  představuje vize spolupráce předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

 

 “Chceme spolupracovat na důležitých materiálech a analýzách k podpoře sportu dětí a mládeže, jako např. metodika trenérské práce, činnost rozhodčích, podoba a vybavení sportovišť atd. a spolupracovat na vzdělávacích aktivitách, školeních, kurzech, seminářích se sportovní tématikou v prostředí škol, spolků a dalších organizací pracujících s dětmi a s mládeží,” vysvětluje záměry společných kroků president ASŠK Václav Lešanovský.

 

Obě organizace už mají za sebou první společný projekt, který podpořil rovněž ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek. Sportovní liga základních škol o Pohár ministra školství, která právě finišuje a probíhají republiková finále,  je soutěž ve vybraných sportovních odvětvích určená žákům 2. stupně ZŠ nebo odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celé ČR.

 

 

Účastníky soutěže jsou školy, které se zapojily se svými družstvy do jakéhokoliv postupového kola v šesti druzích sportu – atletice, basketbalu, florbalu, házené, minifotbalu a volejbalu.  Soutěž probíhala od okresních kol přes krajská kola a kvalifikace až do republikového finále, které se uskuteční v každém vybraném sportu a je vyvrcholením příslušného ročníku soutěže. Vítěz republikového finále v každém sportu získává Pohár ministra školství. Házená a florbal už svoje vítěze zná, republikové finále v basketbalu se uskuteční koncem tohoto týdne v Jindřichově Hradci a následovat budou během května finálová utkání v minifotbalu, volejbalu a atletice.

 

 

“Věřím, že obě organizace, s kterými intenzivně spolupracujeme, budou usilovat o tvorbu a realizaci dalších společných projektů, jejichž cílem je realizace sdílených cílů memoranda, které vnímám jako další krok k rozvoji sportu u dětí v ČR, “ s potěšením říká k podpisu memoranda ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek.

 

ČUS a ASŠK chtějí společně hledat možnosti vzájemné podpory při pořádání významných sportovních akcí a využívat společně členské a organizační struktury obou organizací zejména na úrovni krajů, okresů, regionů, měst a obcí a zástupců řídících článků jednotlivých organizací.

 

 

Lenka Angelika Tichá - tisková mluvčí